Zakład pogrzebowy Bródno – Zakład pogrzebowy a cmentarz Bródnowski

Memorial Warszawa Bródno - pogrzeby

Pierwsza osada pojawiła się na terenie dzisiejszego Bródna już w okolicach 9 w. Obecny kształt dzielnicy został nadany przez realizację założeń urbanistycznych w latach 70 ubiegłego wieku. Wtedy też powstał szpital na Bródnie.

Z dzielnica Bródna od zawsze kojarzony był ów szpital oraz liczne cmentarze. W 2 połowie 19 wieku w związku z kończącą się ilością miejsc grzebalnych na cmentarzach ówczesnej Warszaw zakupiono od szpitala świętego ducha ponad 60 hektarów i w dniu 13 stycznia 1885 oddano mieszkańcom cmentarz na Bródnie. W przeciwieństwie do równie słynnego cmentarza na warszawskich Powązkach cmentarz na Bródnie charakteryzował się niskimi oplątami lub był wręcz darmowy z przeznaczeniem dla biedniejszej części mieszkańców. Dziś pogrzeb na cmentarzu na Bródnie nie jest tani. Spoczywa na jego terenie ponad 1,2 miliona zmarłych co stawia go w gronie największych cmentarzy tej części europy. Na terenie cmentarza istnieją kaplice i aż dwie parafie.


Ceny na cmentarzu nie są niskie, za grób jednoosobowy zapłacimy w zależności od wersji od 3 do 10 tysięcy złotych. Tzw. pokładne – czyli oplata za sam pochówek to od 300 do 700 zł. Do tego rozbudowany system biurokratycznych składający się z licznych kontroli i zezwoleń, które niosą za sobą kolejne opłaty sprawia, że z pewnością nie jest to tani cmentarz. Dookoła cmentarza Bródzieńskiego natrafić możemy na liczne kwiaciarnie, zakłady kamieniarskie i zakłady pogrzebowe.

Zasiłek pogrzebowy to tylko 4 tysiące złotych, więc wybór firmy pogrzebowej z Bródna, sprawdzonej i takiej, która zagwarantuje nam uczciwą cenę jest bardzo ważnym, ale i trudnym przedsięwzięciem. Przykładem tego rodzaju firmy może być bez wątpienia zakład pogrzebowy Memorial Pana Piotra Królaka. Zakład znany jest z pomocy przede wszystkim mieszkańcom prawobrzeżnej Warszawy, na której terenie posiada aż 3 siedziby. Na terenie warszawskiego Bródna biuro zakładu pogrzebowego Memorial mieści się przy ulicy św. Wincentego 84. Przedsiębiorca dba zarówno o tradycję, jak i o kulturę pochówku, a przy tym stosuje całkiem otwarcie transparentny cennik nie ukrywając nigdy przed rodzinami żadnych kosztów, które na nie oczekują. Ceny pogrzebów zależą od wyboru rozwiązania i akcesoriów, a nie od widzimisię przedsiębiorcy.

Rodziny, które pragną dowidzieć się więcej na temat tej firmy lub poznać zakłady pogrzebowe z dzielnicy Bródno nieco lepiej i zapoznać się z opiniami na temat ich pracy zapraszamy do ogólnopolskiego serwisu funeralnego Funer® Bródno.

2 Replies to “Zakład pogrzebowy Bródno – Zakład pogrzebowy a cmentarz Bródnowski”

  1. Wow, nie wiem kto u was takie rzeczy tworzy, ale bardzo ciekawe. I trzeba też parę rzeczy wiedzieć, żeby takimi faktami sypać. Podziwiam i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *