Jakie kwiaty na pogrzeb?

jakie kwiaty na pogrzeb

Wybierając się na pogrzeb, nie wypada przyjść z pustymi rękami. Bukiet lub wiązanka kwiatów to już pewna tradycja sięgająca odległych czasów, której wszyscy uczestnicy pogrzebu powinni przestrzegać. Czasami jednak zastanawiamy się, jakie kwiaty będą najbardziej odpowiednie na pogrzeb. Jakie najlepiej jest wybrać, aby były stosowne na uroczystość żałobną?

Bukiet czy wiązanka?

Dobór kwiatów na uroczystość pogrzebową powinien zależeć w dużej mierze od stopnia pokrewieństwa oraz znajomości z osobą zmarłą. Wiadomo, że z reguły na pogrzebie pojawia się najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi z pracy, znajomi rodziny itd. Niektórzy swoją obecnością chcą okazać szacunek, nawet jeżeli dobrze nie znali zmarłego. Dlatego też decydują się na przyniesienie kwiatów lub wiązanki.

W przypadku, gdy pokrewieństwo i stopień znajomości nie są duże, najlepszą opcją będzie symboliczne wybranie prostego wieńca. Oczywiście kwiaty w jasnych, radosnych kolorach nie będą wyglądały dobrze, dlatego najlepiej poprosić o stworzenie bukietu pogrzebowego w kwiaciarni, gdzie przygotują całość wraz z szarfą, na której może, ale nie musi znajdować się odpowiedni napis. W Warszawie funkcjonują kwiaciarnie specjalizujące się w wiązankach pogrzebowych. Jedną z nich jest zlokalizowana przy cmentarzu na Bródnie kwiaciarnia Elusia, której specjalizacją są wieńce pogrzebowe Warszawa.

Bliska rodzina oraz przyjaciele wybierają przeważnie duże wiązanki. Są to często ogromne bukiety, które na grobie rzucają się w oczy jako pierwsze. Wykonany wieniec określa smutek i szacunek dla osoby, która była nam bliska i darzyliśmy ją uczuciem.

wieniec pogrzebowy

Gdzie kupić kwiaty na pogrzeb?

Wybierając bukiet na uroczystość pogrzebową nie musimy sami zastanawiać się nad tym , jaki rodzaj kwiatów będzie najbardziej stosowny. Pracownik kwiaciarni w Warszawie zrobi to za nas, przygotowując odpowiednie gatunki kwiatów. My jedynie określamy wielkość oraz ewentualne dodatki jakie chcemy, żeby znalazły się w bukiecie. Jeżeli więc czeka nas pogrzeb osoby z dalszej rodziny, wystarczy zamówić prosty bukiecik, a jeśli chcemy pożegnać osobę bliską – duży wieniec pogrzebowy będzie jak najbardziej odpowiedni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *