Klepsydry na miarę XXI wieku

Klepsydry to wizualna forma powiadomienia o fakcie śmierci konkretnej osoby. Powiadomienie to adresowane jest zazwyczaj do mieszkańców lokalnej społeczności. Klepsydry zawierają podstawowe informacje o zmarłym – takie, jak jego imię i nazwisko, data śmierci oraz data pogrzebu, miejsce uroczystości pogrzebowej oraz kto żegna zmarłego.

klepsydra do pobrania za darmo

Klepsydry rozwieszane są w miejscach publicznych, w celu poinformowania o dacie pogrzebu. Dzięki temu osoby, które w jakiś sposób czują się związane ze zmarłym, mają szanse na udział w jego ostatnim pożegnaniu. Najczęściej są one wywieszane na drzwiach budynku, w którym mieszkał zmarły, na tablicach ogłoszeniowych przy kościele lub cmentarzu.

Ten rodzaj komunikacji, utrwalony w naszej tradycji, jest szczególnie cenny dla osób, które nie są w stałym kontakcie z rodziną zmarłego lub nie są z nim spokrewnione. Wraz z rozwojem branży funeralnej  forma klepsydry stała się bardziej różnorodna. Wciąż jest także udoskonalana i modyfikowana, aby nadać jej bardziej osobistą i wyjątkową formę pożegnania.

Klepsydry pogrzebowe dawniej i dziś

Przez pewien czas do tego typu komunikatów używano zwrotu „kartki pogrzebowe”: właśnie na nich widniała informacja o śmierci konkretnej osoby, a tuż obok była namalowana klepsydra czyli znany od starożytności zegar wodny, a następnie piaskowy. Dlatego też później nazwę zmieniono na określenie „klepsydra” ze względu na rysunek na wspomnianych kartkach. Pod taką właśnie nazwą ta forma komunikacji o śmierci i pogrzebie istnieje do dziś.

Z czasem, gdy komunikacja międzyludzka zaczęła odbywać się przez Internet, powstały także klepsydry multimedialne. Na stronie internetowej e-nekrologi.com znajduje się dokładny i szczegółowy opis tego autorskiego rozwiązania dla zakładów pogrzebowych. Za pomocą dedykowanej wtyczki można wygenerować e-Nekrologi w formie podstron na stronach internetowych zakładów pogrzebowych.

Darmowe wzory klepsydr do edycji

W serwisie e-nekrologi.com została uruchomiona także specjalna podstrona, umożliwiająca darmowe pobranie sześciu szablonów klepsydr. Gotowe szablony można otworzyć w programie Word lub LibreOffice, w formacie .doc oraz .docx. Klepsydrę można zapisać na komputerze i w bezproblemowy sposób edytować oraz wygenerować jako plik PDF. Wzory klepsydr odznaczają się przejrzystą grafiką.

klepsydra pogrzebowa do edycji

Istnieje możliwość wybrania dwóch rodzajów klepsydr: wyznaniowej z symbolem religijnym lub też świeckiej.

Baza szablonów klepsydr będzie nieustannie się powiększać. Osoby zainteresowane mogą zatem odwiedzać regularnie stronę https://e-nekrologi.com/klepsydra-pogrzebowa-do-edycji/ , aby nie przeoczyć żadnej nowości. Zapraszamy wszystkie zakłady pogrzebowe do skorzystania z funkcjonalności multimedialnych klepsydr w systemie e-nekrologi.

To rozwiązanie, niezwykle cenione przez w branży pogrzebowej, jest gwarancją wyróżnienia się na tle konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *