Pochówek dziecka nienarodzonego

Śmierć jest końcem ziemskiego istnienia człowieka. Potrafi przyjść nagle, z zaskoczenia. Bywa również, że jest spodziewana i kończy żywot człowieka, który wiedział, że powoli się zbliża. Bywają jednakże sytuacje, gdy śmierć przychodzi i zastępuje oczekiwanie na przyjście nowego życia. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku śmierci dzieci, które nie zdążyły jeszcze przyjść na świat. Rodzice, którzy jeszcze chwilę wcześniej czekali z utęsknieniem na pojawienie się nowego potomka, muszą zmierzyć się z niewyobrażalnym bólem po stracie dziecka, które nie miało nawet chwili na poznanie świata.

Dawniej w takich sytuacjach przed zrozpaczonymi rodzicami pojawiał się gąszcz problemów, związanych z organizacją pogrzebu zmarłego maleństwa, szczególnie jeśli nastąpiło to jeszcze w czasie ciąży. Obecnie polskie prawo reguluje zasady, na jakich przeprowadza się pochówek nienarodzonego dziecka. Dzięki temu rodzice mogą godnie je pożegnać, jednakże wciąż muszą dopełnić mnóstwa formalności, jakie się z tym wiążą.

dzieci nienarodzone

Zakład pogrzebowy zorganizuje pochówek nienarodzonego dziecka

W tej trudnej sytuacji warto poszukać zakładu pogrzebowego, który w zakresie swoich usług ma pochówek dzieci nienarodzonych. Zakład o takim profilu pomoże w każdym aspekcie związanym z organizacją tego typu pogrzebu. Pozwoli to rodzicom skupić się na tym, co najważniejsze – na przeżywaniu bólu po stracie dziecka.

Decydując się na skorzystanie z pomocy domu pogrzebowego, wyspecjalizowanego w przygotowaniu ceremonii pogrzebowej nienarodzonego dziecka można liczyć na załatwienie w ten sposób wszelkich związanych z tym formalności. Zakład tego typu jest w stanie przejąć przeprowadzenie procedur urzędowych, przygotować malutkie ciało do pogrzebu, zapewnić odpowiednią trumienkę i ubiór, a także przeprowadzić uzgodnienia z administracją cmentarza i zapewnić na nim odpowiednie miejsce na pochówek.

Choć straty nienarodzonego dziecka nic nie jest w stanie powetować, to zdjęcie ze swojej głowy kwestii organizacyjnych pozwoli w takich okolicznościach rodzicom i pozostałym członkom rodziny we właściwy i w pełni zaangażowany sposób oddać się przeżywaniu tego smutnego momentu.

One Reply to “Pochówek dziecka nienarodzonego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *