Pochówek dziecka nienarodzonego

Śmierć jest końcem ziemskiego istnienia człowieka. Potrafi przyjść nagle, z zaskoczenia. Bywa również, że jest spodziewana i kończy żywot człowieka, który wiedział, że powoli się zbliża. Bywają jednakże sytuacje, gdy śmierć przychodzi i zastępuje oczekiwanie na przyjście nowego życia. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku śmierci dzieci, które nie zdążyły jeszcze przyjść na świat. Rodzice, którzy jeszcze chwilę wcześniej czekali z utęsknieniem na pojawienie się nowego potomka, muszą zmierzyć się z niewyobrażalnym bólem po stracie dziecka, które nie miało nawet chwili na poznanie świata.

Dawniej w takich sytuacjach przed zrozpaczonymi rodzicami pojawiał się gąszcz problemów, związanych z organizacją pogrzebu zmarłego maleństwa, szczególnie jeśli nastąpiło to jeszcze w czasie ciąży. Obecnie polskie prawo reguluje zasady, na jakich przeprowadza się pochówek nienarodzonego dziecka. Dzięki temu rodzice mogą godnie je pożegnać, jednakże wciąż muszą dopełnić mnóstwa formalności, jakie się z tym wiążą.

dzieci nienarodzone

Zakład pogrzebowy zorganizuje pochówek nienarodzonego dziecka

W tej trudnej sytuacji warto poszukać zakładu pogrzebowego, który w zakresie swoich usług ma pochówek dzieci nienarodzonych. Zakład o takim profilu pomoże w każdym aspekcie związanym z organizacją tego typu pogrzebu. Pozwoli to rodzicom skupić się na tym, co najważniejsze – na przeżywaniu bólu po stracie dziecka.

Decydując się na skorzystanie z pomocy domu pogrzebowego, wyspecjalizowanego w przygotowaniu ceremonii pogrzebowej nienarodzonego dziecka można liczyć na załatwienie w ten sposób wszelkich związanych z tym formalności. Zakład tego typu jest w stanie przejąć przeprowadzenie procedur urzędowych, przygotować malutkie ciało do pogrzebu, zapewnić odpowiednią trumienkę i ubiór, a także przeprowadzić uzgodnienia z administracją cmentarza i zapewnić na nim odpowiednie miejsce na pochówek.

Choć straty nienarodzonego dziecka nic nie jest w stanie powetować, to zdjęcie ze swojej głowy kwestii organizacyjnych pozwoli w takich okolicznościach rodzicom i pozostałym członkom rodziny we właściwy i w pełni zaangażowany sposób oddać się przeżywaniu tego smutnego momentu.

One Reply to “Pochówek dziecka nienarodzonego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *