Pogrzeby na Cmentarzu Wolskim Prawosławnym

Cmentarz Wolski Prawosławny jest jedynym cmentarzem w Stolicy z przeznaczeniem dla wiernych wyznania prawosławnego, choć w drugiej połowie XX wieku możliwe też są tam pogrzeby katolików. Nekropolia ta mieści się na Woli przy ul. Wolskiej 138/140. Administratorem cmentarza wolskiego prawosławnego jest parafia św. Jana Klimaka w Warszawie, należąca do diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Na cmentarzu wolskim prawosławnym od początku jego istnienia i działania – to znaczy od 1841 roku – swoje miejsce spoczynku znalazło wielu przedstawicieli duchowieństwa prawosławnego, w tym metropolici oraz arcybiskupi, ale także wiele osób świeckich, nie tylko związanych z wyznaniem prawosławnym.

Organizacja pogrzebu

Zakład Pogrzebowy Heron podejmuje się organizacji uroczystości pogrzebowych na Cmentarzu Prawosławnym na Woli. Wśród przygotowywanych ceremonii są zarówno te w obrządku prawosławnym, jak i w obrządku katolickim. Wszelkie szczegóły, dotyczące ceremonii pochówku, można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z zakładem pogrzebowym Heron w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *