Pogrzeby na Mokotowie i Ochocie

Co pewien czas wyobraźnię opinii publicznej rozpala kumulacja w grach losowych, zwłaszcza wtedy, kiedy sięga wielu tysięcy – a nawet milionów – złotych. Raz na jakiś czas nawet najwięksi sceptycy lubią puścić wodze wyobraźni myśląc, co by zrobili, gdyby to właśnie im przypadła w udziale wielka wygrana? Nie ma nic dziwnego w tym, że wśród pomysłów inwestycji wielkiej wygranej jedną z najczęściej powtarzających się jest zakup mieszkania. Im większa wygrana – tym bardziej marzenia zaczynają krążyć wokół najbardziej prestiżowych lokalizacji – chociażby takich jak Warszawa. W stolicy zaś najbardziej pożądanymi, pod względem lokalizacji, dzielnicami są te lewobrzeżne. Wśród nich wyróżniają się Ochota oraz Mokotów.

Opinie na temat tych dzielnic znajdują potwierdzenie w danych statystycznych. Z nich jasno wynika, że Ochota to dzielnica Warszawy odznaczająca się największą gęstością zaludnienia, która wynosi 8600 osób/km2 . To tutaj kupują mieszkania osoby, którym zależy, aby ich miejsce na ziemi spełniało dwa ważne warunki: dostęp do wszystkich najważniejszych usług oraz bliskość terenów zielonych. Jeśli idzie o tereny zielone, to mieszkańcy Ochoty mają do dyspozycji 10 terenów zielonych. Są wśród nich parki, skwery, a nawet forty. Jako ciekawostkę warto dodać, że wśród tych terenów zielonych nie ma żadnego lasu.

pogrzeby mokotów

Oczywiście, nie każdego stać, aby w dzielnicy Ochota zamieszkać. Lewobrzeżna Warszawa cieszy się nie tylko dużym zainteresowaniem osób prywatnych, ale i instytucji. To sprawia, że ceny mieszkań utrzymują się w górnych pułapach – i pozostają najczęściej poza zasięgiem większości osób spoza stolicy.

Statystyka pokazuje jednak, że – mimo różnych ograniczeń – chętnych do zamieszkania na Ochocie nie brakuje. Z rozmów z mieszkańcami wyłania się obraz dzielnicy, w której czują się dobrze i ludzie, i zwierzęta (swoją drogą, to właśnie tutaj, na Polu Mokotowskim, które usytuowane jest wbrew swojej nazwie właśnie na Ochocie – znajduje się Pomnik Szczęśliwego Psa…)

Jednak nawet najszczęśliwsze życie musi się kiedyś skończyć i jest to naturalna kolej rzeczy, która nie ominie nawet mieszkańców najbogatszych dzielnic Warszawy. I choć może na co dzień nie chce się o tym pamiętać, a siedziby zakładów pogrzebowych omija się szerokim łukiem, to przychodzi dzień, w którym musimy zadać sobie pytanie: jaki wybrać zakład pogrzebowy na Ochocie?

pogrzeby ochota

Każdemu należy życzyć, aby nie musiał zadawać sobie takiego pytania jak najdłużej. Gdy jednak zajdzie już taka konieczność, warto pamiętać, że tę właśnie dzielnicę Warszawy obsługują jedne z cieszących się największą renomą zakłady pogrzebowe. Jeden z nich to Zakład Pogrzebowy „Cerber” (warszawa.pogrzeby-cerber.pl), drugi zaś – to Zakład Pogrzebowy „Memento Mori”. Choć żaden z nich nie ma swojej siedziby w dzielnicy Ochota, jednak każdy wśród swoich usług pogrzebowych ma tzw. mobilne biuro. Oznacza to, że pracownicy konkretnego zakładu pogrzebowego są w stanie dotrzeć w miejsce, które wybierze Klient, by tam ustalić wszystkie formalności. Z doświadczeń licznych osób wiadomo, że i „Cerber”, i „Memento Mori” często pojawiają się na ulicach Ochoty. To świadczy o tym, że każdy z tych zakładów pogrzebowych zyskał zaufanie jej mieszkańców.

Na zaufanie składa się nie tylko jakość oraz ilość usług pogrzebowych, ale także postawa pracowników oraz te wszystkie – wydawać by się mogło – detale, które na co dzień zdają się być bez znaczenia, a w przypadku konieczności zorganizowania pogrzebu stają się kluczowe. Do tych detali należy chociażby tabor samochodowy. Dysponuje nim właściwie każdy zakład pogrzebowy w dzielnicy Ochota, ale chociażby pobieżny przegląd sugeruje, że najbogatszym dysponuje właśnie „Cerber” oraz „Memento Mori”. Wbrew pozorom, dla osób, które na co dzień były przyzwyczajone do poruszania się eleganckim samochodem tak, jak to się dzieje na Ochocie – chyba jednak nie jest obojętne, czym przyjdzie im pojechać w tę ostatnią drogę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *