Filmowanie ceremonii pogrzebowej – czy warto?

Coraz więcej osób decyduje się na usługę profesjonalnego filmowania uroczystości pogrzebowej. Jeszcze kilka lat temu było to niezwykle kontrowersyjne. Obecnie jest to zjawisko powszechnie spotykane. W jakim celu tworzy się tego typu materiały?

Przede wszystkim jest to forma pamiątki. Nie każdy może uczestniczyć w uroczystości osobiście, natomiast oglądając wideo może poczuć się tak, jakby tam był. Każda sytuacja jest inna, a jeśli ktoś odczuwa wewnętrzną potrzebę, aby uwiecznić ceremonię to nie ma w tym niczego złego. Czasami po wielu latach pragniemy przypomnieć sobie, jak wyglądała ostatnia podróż bliskiej osoby. Jest to moment zadumy, przypominania sobie wspólnych chwil, zastanowienie się nad życiem. Można określić to, jako pewnego rodzaju oczyszczenie. Taki materiał warto odtworzyć np. w dzień rocznicy śmierci, czy też Święta Zmarłych. Zakład pogrzebowy z Olsztyna oferuje profesjonalne fotografowanie oraz filmowanie pochówku.

oprawa pogrzebu

 

Wzruszająca oprawa pogrzebu

Usługi pogrzebowe Olsztyn to nie tylko nagranie przypadkowych momentów w pogrzebu, ale przede wszystkich ich oprawa. To dzięki temu można otrzymać materiał, który będzie wzruszający i skłaniający do przemyśleń. Na tym właśnie polega filmowanie pochówku – trzeba podkreślić przede wszystkim wzniosły charakter wydarzenia. Liczy się to, aby jak najlepiej oddać emocje panujące tego dnia. Stworzenie takiego materiału filmowego wymaga wrażliwości oraz empatii.

Pełen profesjonalizm

Warto wziąć pod uwagę, że nie każde przedsiębiorstwo pogrzebowe proponuje swoim klientom tego typu usługi. Jest to spowodowane głównie tym, że nie jest to łatwe zadanie. Nie wystarczy jedynie nabyć odpowiedni sprzęt – niezbędne jest tutaj wyczucie chwili, takt oraz fachowość. Kamerzysta nie może rzucać się w oczy, a także uwieczniać zbyt intymnych szczegółów. Jest to kompletnie nie na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *