Usługi pogrzebowe i kremacyjne we Wrocławiu

Organizacja pochówku bliskiej osoby może być łatwiejsza, jeśli tylko skorzystamy z wsparcia doświadczonych ekspertów. Najlepszą opcją jest znalezienie zakładu pogrzebowego, który zajmie się wszelkimi formalnościami. Priorytetem jest to, aby usługi były świadczone rzetelnie i fachowo. Dobry zakład pogrzebowy Wrocław daje gwarancję tego, że ostatnia droga zmarłego będzie uroczysta oraz wzniosła. Pamiętajmy, że śmierć członka rodziny generuje sporą ilość obowiązków urzędowych. Warto więc przekazać je w ręce profesjonalistów.

Zakład pogrzebowy OLIMP - Wrocław

Transport zwłok

Zakład pogrzebowy przetransportuje zmarłego niezależnie od tego, gdzie znajduje się ciało. Nierzadko zachodzi konieczność przewiezienia zwłok z innej miejscowości. Musi odbywać się to w godnych warunkach. Samochody wykorzystywane przez przedsiębiorstwa pogrzebowe spełniają określone normy i standardy. Wiele firm świadczy swoje usługi całą dobę. Jest to szczególnie ważne, gdy zgon nastąpił w domu. Ciało zostanie przewiezione do chłodni – będzie znajdować się tam, aż do dnia pochówku. W dniu pogrzebu zmarły zostanie przewieziony do miejsca, gdzie nastąpi uroczystość. Następnie karawan przewiezie trumnę lub urnę na cmentarz.

Przygotowanie zmarłego do pochówku

Zmarły musi zostać właściwie przygotowany do pochówku. Mowa tutaj o m.in. kosmetyce, higienie, czy też ubraniu. Stosuje się również rozmaite zabezpieczenia, które stanowią punkt obowiązkowy. Wiele firm pogrzebowych zajmuje się również sprzedażą odzieży pogrzebowej – to sport ułatwienie dla żałobników.

Kwiaty i oprawa muzyczna

Przedsiębiorstwo pogrzebowe może zająć się również oprawą muzyczną oraz florystyczną. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które pragną eleganckiej i wzruszającej uroczystości. Dodatkowym plusem są atrakcyjne ceny, dzięki którym można sporo zaoszczędzić.

Kremacja

Proces kremacji odbywa się w zgodzie z określonymi zasadami. Spopielenie zwłok odbywa się w specjalnej trumnie z ekologicznych materiałów. Prochy zmarłego umieszczane są w urnie, którą w dniu pochówku umieszcza się w grobowcu.

One Reply to “Usługi pogrzebowe i kremacyjne we Wrocławiu”

  1. Ta wasza strona Funer o rynku usług pogrzebowych we Wrocławiu też jest rozbudowana i pewnie trochę rpcy to wszystko kosztowało. Ludzie narzekają że zakłady pogrzebowe we Wrocławiu na każdym rogu się reklamują ale jak taki Jaguar pogrzebowy albo nowy Mercedes E klasa przejedzie ulicami to każdy się obejrzy. Teraz w czasach pandemii, chyba lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *