Windy pogrzebowe

Windy pogrzebowe to specjalne urządzenia, które pozwalają na godne pochowanie zmarłej osoby. Obecnie korzysta z nich coraz więcej zakładów pogrzebowych na terenie całego kraju.

Przez wieki tradycyjny pochówek odbywał się z pomocą pracowników firmy pogrzebowej, którzy nieśli trumnę ze zmarłych na ramionach, a następnie na specjalnych linach opuszczali ją do grobu.

Dzisiaj nadal spotykamy się z tego rodzaju pochówkiem, ale coraz częściej zastępują go windy pogrzebowe, które nadają ceremonii jeszcze większą powagę.

groby

Winda pogrzebowa – pochówek z należytą godnością

Nowoczesna winda pogrzebowa to urządzenie, które używane jest do opuszczania trumien oraz urn z prochami do grobu w trakcie ceremonii pogrzebów.

Konstrukcja wind pogrzebowych bazuje na prostym mechanizmie grawitacyjnym, który wykorzystuje sile grawitacji, dlatego zawsze działa z taką samą skutecznością. Winda pogrzebowa z takim mechanizmem nie zawiera żadnych silników i akumulatorów oraz nie potrzebuje zewnętrznych źródeł zasilania, które mogą być zawodne. Także jest odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Trumna lub urna umieszczane są na specjalnych, rozwijających się pasach, które wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału. Po uruchomieniu windy pogrzebowe działają ze stałą prędkością – trumna lub urna powoli, z szacunkiem i godnością umieszczane są w uprzednio przygotowanym grobie. Windy pracują niemalże bezgłośnie, nie zakłócając ceremonii pochówku.

Mechanizm windy pogrzebowej jest dodatkowo okryty specjalnymi kotarami z aksamitu, które nadają całej ceremonii większą elegancję.

Jak skorzystać z windy pogrzebowej podczas pochówku?

Aktualnie windy pogrzebowe wykorzystuje wiele zakładów pogrzebowych działających w całym kraju – przede wszystkim w dużych miastach.

Jednym z popularnych dostawców tego rodzaju sprzętu na pogrzeby jest firma Finero, z której ofertą można zapoznać się na stronie www.finero.eu.

Firma Finero jest dystrybutorem wind pogrzebowych Frigid produkowanych w USA. To windy pogrzebowe uznawane za najlepsze na rynku, które cechują się niezawodnym działaniem, prostotą oraz elegancją, a także są w stanie służyć przez długie lata.

Zatem winda pogrzebowa staje się obecnie standardem w branży funeralnej – to proste urządzenie pozwala na wyprawienie godnego pochówku w nowoczesnym stylu bez ryzyka przykrych wypadków.

4 Replies to “Windy pogrzebowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *