Godny pogrzeb – co ma wpływ na odpowiednią ceremonię pogrzebową?

zakład pogrzebowy Wałbrzych

Każda osoba, która straciła bliską osobę, pragnie, aby pożegnanie było pełne godności i szacunku. Godny pogrzeb może zapewnić kilka elementów, które są kluczowe przy organizacji. O czym dokładnie mowa? 

Elegancki karawan – ostatnia droga pełna szacunku

Przewóz ciała z kaplicy na cmentarz jest bardzo ważny. Ta ostatnia droga musi odbyć się z szacunkiem, a bez odpowiedniego karawanu, zadanie to jest niemożliwe. Dlatego tak ważne jest, aby karawan był nowoczesny i elegancki. Niebieski Zakład Pogrzebowy w Wałbrzychu dysponuje ekskluzywnymi karawanami marki Mercedes Benz, dzięki którym każda ostatnia droga nabiera odpowiednio podniosłego charakteru. 

Oprawa muzyczna Wałbrzych 

Muzyka potrafi wypowiedzieć to, czego słowa nie potrafią. Melodia może nawiązywać do utworów sakralnych lub świeckich. Na życzenie rodziny Zmarłego może zostać odtworzona również indywidualny utwór. Muzyka na żywo nadaje ogromnej podniosłości i wzrusza, z kolei muzyka puszczona z nagrania daje więcej możliwości, dzięki temu może zostać odtworzona ulubiona piosenka Zmarłego. To z kolei sprawi, że ceremonia nabierze bardziej indywidualnego charakteru. 

Oprawa florystyczna Wałbrzych 

Przyjęło się, że najbliższa rodzina na grób bliskiego składa wieniec. Dalsza rodzina i przyjaciele powinni złożyć wiązankę. Wynika to z tego, że wiązanka jest dużo droższą kompozycją florystyczną. Niebieski Zakład Pogrzebowy w Wałbrzychu dba o to, aby każdy wieniec i wiązanka zostały wykonane ze świeżych kwiatów, a rośliny wykorzystane w kompozycji były adekwatne do smutnej sytuacji. Pracownicy dostarczają wieńce i wiązanki na miejsce pogrzebu. 

Mowa pogrzebowa 

Aby pogrzeb nabrał jeszcze bardziej indywidualnego charakteru, najbliższa rodzina może napisać mowę pogrzebową. W liście warto wyrazić podziękowanie dla przybyłych, a następnie zaznaczyć swój żal, smutek, ale i miłość. Można również zawrzeć w takiej mowie kilka historii, które podkreślą naszą więź i tęsknotę za naszym bliskim. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami odczytać takiej mowy, może w naszym imieniu przeczytać ją mistrz ceremonii lub duchowny. 

Pogrzeb bliskiej osoby to bardzo ważny czas dla rodziny. Po ceremonii ostatniego pożegnania rodzina może spokojnie rozpocząć przeżywanie żałoby oraz mieć pewność, że pochowała bliską osobę możliwie jak najgodniej. 

2 Replies to “Godny pogrzeb – co ma wpływ na odpowiednią ceremonię pogrzebową?”

  1. Wiele z rzeczy wymienionych w tym artykule to prawda. Wszystkie te elementy sprawiają, że ceremonie pogrzebowe nabierają jakiejś podniosłej atmosfery. Sam sobie nie wyobrażam pogrzebu bez muzyki. Organizowałem ceremonię pogrzebowe w Krakowie z zakładem pogrzebowym Gabriel24 i pierwsze o co poprosiłem, to o muzykę na żywo. Mój tato kochał klasyczną muzykę, więc na jego pogrzebie nie mogło tego zabraknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *