Jak wykonuje się kremacje zwłok

Kremacja zwłok jest coraz częściej wybieraną formą pochówku. Możemy być pewni, że za jej pomocą ciało zostanie przygotowane do pogrzebu z należytą starannością i szacunkiem do zmarłego. Musimy jednak wiedzieć, że nie każdy decyduje się na kremację ze względu na niewiedzę, jak wygląda cały proces. Warto to wiedzieć, aby móc zadecydować, czy jest to forma przygotowywania zwłok, która w naszych oczach jest odpowiednia.

Jak wygląda kremacja zwłok?

Kremacja zwłok Wyszków rozpoczyna się od przygotowania ciała do całego procesu. Najważniejszym elementem jest usunięcie biżuterii i ewentualnych rzeczy, które nie mają szans zamienić się w popiół. Następnie ciało jest ubierane, a później wsadzone do trumny, która nie może być lakierowana, czy ozdobna. To na tym etapie cała rodzina może pożegnać się ze zmarłym.

Pogrzeb z urną wykonany przez Dom Pogrzebowy w Wyszkowie

Kolejny krok kremujący ciało

Dom pogrzebowy, a raczej jego pracownicy tuż po ewentualnym pożegnaniu przewożą ciało do miejsca, gdzie znajduje się piec kremacyjny. To na tym etapie zaczyna się cały proces palenia ciała, bo piec nastawiony jest na nawet 1200 stopni. Długość kremowania ciała uzależniona jest od wagi zmarłego i może potrwać nawet trzy godziny. Następnie szczątki zostają schłodzone i kości, które nie uległy spaleniu zostaną dodatkowo rozdrabnia je zamieniając w pył. Skremowane zwłoki następnie schowane są do woreczka i do urny. Ciało jest w tym momencie gotowe do pochówku.

Dom pogrzebowy traktujący zwłoki z szacunkiem

Kiedy wybierzemy się do domu pogrzebowego Wyszków to możemy mieć pewność, że bliska nam osoba będzie na każdym etapie traktowana z szacunkiem, nawet po śmierci. Ciało na każdym etapie przygotowań zostanie nie tylko starannie dopracowane, ale także każdy element wykonany dokładnie i bez pośpiechu. Zmarły nawet po śmierci może więc otrzymać tyle szacunku ile potrzebuje.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na pochowanie bliskiej osoby poprzez skorzystanie z możliwości skremowania zwłok. Możemy bowiem dokładnie dowiedzieć się, jak wygląda cały proces kremacji, bo to niewiedza budowała największą niechęć. Kremacja zwłok może okazać się idealną formą przygotowywania ciała, kiedy chcemy umieścić je w grobie rodzinnym. Warto więc wiedzieć, jak wygląda cały proces.

One Reply to “Jak wykonuje się kremacje zwłok”

 1. Zakład Pogrzebowy Horus organizował pogrzeb mojej Mamy 10 listopada 2023.
  Chcę bardzo podziękować za bardzo miła obsługę, doradztwo, od początku do końca bardzo profesjonalną organizację.
  Zakład Pogrzebowy godny polecenia.
  Bardzo dziękuję za wszystko w tak ciężkiej sytuacji.
  Pozdrawiamy i dziekujemy
  Ewa Richert z rodziną
  oraz Marek Szechlicki z całą rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *