Opieka nad grobami w Białymstoku

Czysty i zadbany grób jest oznaką naszej pamięci i szacunku do Zmarłych. Niestety z wielu osobistych przyczyn nie każdy ma możliwość indywidualnego zatroszczenia się o grób bliskich. W takiej sytuacji warto zlecić opiekę nad grobem zakładom pogrzebowym, które w swojej ofercie posiadają taką usługę.  

Co niszczy pomnik?  

W ciągu roku warunki pogodowe często ulegają zmianie. To wszystko sprawia, że na grobie ląduje wiele liści, igieł i piasku. Ponadto gnijące kwiaty i wypalone znicze sprawiają, że estetyka grobu jest bardzo zaburzona. Sam zapach gnijących roślin również nie należy do najprzyjemniejszych. W związku, z czym grób powinno się regularnie sprzątać.   

W kwestii zniczy lub kwiatów można postawić na trwalsze odpowiedniki jak sztuczne bukiety, lub znicze solarne. Niestety na pojawiające się zabrudzenia na pomniku nie ma innego sposobu, jak wyłącznie regularne sprzątanie.   

Czysty grób a symbolika  

Palący się znicz od zawsze był symbolem naszej pamięci o Zmarłym. Ten mały tlący się płomyk pokazuje, że pamiętamy i odwiedzamy grób naszego bliskiego. Nasza troska przejawia się również w dbaniu o cały grób. 

Opuszczone groby, które od wielu lat są zapomniane, ściskają niejednego człowieka za serce. W końcu to właśnie tam zostało złożone ciało człowieka, kiedy nadszedł koniec jego drogi. Bardzo często pojawia się w głowie pytanie – Czy nikomu już nie zależy na grobie tego człowieka?  

Nasze możliwości  

Najbliższa rodzina zmarłego może mieszkać od wielu lat w innej miejscowości, a nawet kraju. To może znacząco utrudniać opiekę nad grobem. Podobnie w przypadku osób starszych i schorowanych, którzy nie mogą sobie pozwolić na samodzielne odwiedzenie grobu. Co więc zrobić, aby grób naszych bliskich wyglądał schludnie, kiedy sami nie możemy go posprzątać?  

Opieka nad grobami 

W Białymstoku istnieje wiele zakładów pogrzebowych, które oferują opiekę nad grobami. Listę najlepszych domów pogrzebowych można zobaczyć na portalu pogrzebowym funer.com.pl. Tam przedstawiona jest lista poszczególnych zakładów ze szczegółowym opisem usług. W tym również opieki nad grobami.  

2 Replies to “Opieka nad grobami w Białymstoku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *