Przygotowanie uroczystości pogrzebowej – indywidualny charakter pogrzebu

uroczystość pogrzebowa

Każda uroczystość pogrzebowa przebiega w sposób podobny, jednak dzięki pewnym elementom może zostać bardziej spersonalizowana.

Uroczystość tradycyjna lub kremacyjna

Niezależnie od tego, czy pogrzeb będzie odbywać się z urną lub trumną, jej przebieg może być bardzo podobny. Zarówno i na ceremonii tradycyjnej, jak i kremacyjnej, rodzina najczęściej spotyka się w kaplicy, aby wysłuchać księdza lub mistrza ceremonii. Następnie odbywa się kondukt, słowa pożegnania, a w końcowej fazie złożenie zmarłego do grobu. Znaczącą różnicą w przypadku pogrzebu urnowego, nad tradycyjnym jest to, że w pierwszym przypadku przed kremacją ciało najczęściej może obejrzec wyłącznie najbliższa rodzina. Oczywiście są wyjątki i na prośbę klientów zakładów pogrzebowych, pracownicy mogą wystawić zmarłego w kaplicy, to jednak jest to o wiele rzadziej wykonywane. Pogrzeb urnowy w tym przypadku ma bardziej kameralny wydźwięk.

Mowa pogrzebowa

Mowa pogrzebowa jest czymś, co może podkreślić to, jakim był drugi człowiek. Bardzo często rodzina może przytoczyć anegdotę lub osiągnięcia zmarłego. Mowę pogrzebową, jeśli rodzina nie ma na to siły, może odczytać ksiądz lub mistrz ceremonii. Taka mowa, to bardzo dobry sposób, który pozwoli pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowo godny.

Oprawa muzyczna i florystyczna

Zarówno kwiaty, jak i muzyka towarzyszą ludziom przy różnych okazjach. Nie tylko tych radosnych, ale również pewłnych powagi i smutki jak pogrzeb. Rodzina może wybrać utwory świeckie lub wyznaniowe z repertuaru zakładu lub zdecydować się na mniej szablonowy utwór. Ważne są również kwiaty. Zakład pogrzebowy Głomb zorganizuje wszystko w imieniu swoich klientów, pomoże w wyborze utworów oraz zagwarantuje wykonanie oraz przewóz wieńców i wiązanek z kaplicy i na cmentarz.

Każda uroczystość pogrzebowa może być zorganizowana w taki sposób, jak życzą sobie tego bliscy. Na pogrzebie może zagrać nie tylko ulubiona piosenka, ale również być odtworzona prezentacja multimedialna, przeczytany wiersz lub fragment powieści. Wszystko jest możliwe do zrealizowania.

2 Replies to “Przygotowanie uroczystości pogrzebowej – indywidualny charakter pogrzebu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *