Wieńce i wiązanki w Zgierzu – jaki zakład oferuje usługi florystyczne?

Kwiaty to bardzo ważny element, który towarzyszy ludziom przy wielu uroczystościach. Nie tylko tych wesołych jak ślub, urodziny lub rocznice, ale również i tych smutnych, które związane są z pożegnaniem bliskiej osoby.

Etykieta pogrzebowe – jakie kwiaty na pogrzeb?

Wieńce to niewielkie kompozycje kwiatowe, na które najczęściej decyduje się dalsza rodzina lub bliscy przyjaciele. Nie ma bowiem konieczności, aby dalsi znajomi kupowali wieniec. Tego typu kompozycja zarezerwowana jest dla najbliższych członków rodziny.

Zobacz też: Czy o śmierci można mówić pięknie?

Wieńce mogą być skomponowane na planie koła, łzy lub serca. Najczęściej zielony podkład wypełniony jest różami, liliami, kaliami lub mieczykami. To właśnie ten gatunek roślin jest najczęściej stosowany przy florystyce pogrzebowej. Symbolika tych kwiatów adekwatna jest do uroczystości żałobnych. Oznaczają one bowiem żal, smutek, miłość i tęsknotę.

W wieńcach lub wiązankach bardzo często wykorzystuje się również:

  • Chryzantemy
  • Goździki
  • Gerbery
  • Hortensje.

Zakład pogrzebowy Zgierz oferujące usługi florystyczne

Organizacja pogrzebu jest zadaniem ciężkim dla osób niezwiązanych z branżą pogrzebową. Smutek spowodowany pożegnaniem bliskiego również nie pomaga w kwestiach organizacyjnych. Dlatego dobrze jest wybrać zakład, który posiada własną kwiaciarnię w Zgierzu i wykona wieniec oraz dostarczy go do kaplicy i na cmentarz. Pracownicy zakładu pogrzebowego Patora dbają o każdy element uroczystości pogrzebowej oraz starają się odciążyć osoby w żałobie. Dlatego zgodnie z ustaleniami z rodziną wykonają wieńce i wiązanki takie, jak oczekuje tego rodzina zmarłego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *